Aktuality

Krizová pomoc 2020 od Nadace ČEZ - distribuce pátek 3.4.2020

Edit 3.4.2020: Distribuce do každé domácnosti proběhne dnes od 16:30hod. Hasiči projedou obcí a opět zastaví před domy, upozorní houknutím, vyjděte a desinfekci si vyzvedněte. Případně Vám ji položíme před vchodové dveře Vašeho domu.

Na základě naší žádosti z neděle 29.3.2020 podpořila Nadace ČEZ mimořádným finančním příspěvkem ve výši 50.000Kč z grantového řízení Krizová pomoc 2020, nákup desinfekcí Anti-COVID 1litr (222ks) a dále desinfekcí ALPA SANIT SPRAY 150ml (300ks), do kterých si pak Anti-COVID můžete dolévat a aplikovat na ruce. Zboží je již na cestě. Jakmile budeme mít pohromadě, rozvezeme je opět k Vašim domácnostem. Naše nákupní cena 1l Anti-COVID činí 120Kč a 150ml ALPA SANIT SPRAY desinfekce s rozprachem 109Kč. Díky podpoře Nadace ČEZ, budou desinfekce distribuovány do domácností zdarma!

Celý článek

Udělování vyjímek pro jízdu zákazem vjezdu Hroznatín - křižní Telečkov

Od 1.4.2020 bude v platnosti uzavírka Rudíkov - Oslavička z důvodu rekonstrukce II/360. V úseku účelové komunikace mezi silnicí 36057 a silnicí 34910" (od křížku u Hroznatína po křižní Telečkov) budou osazeny značky B1 "zákaz vjezdu" MIMO POVOLENÍ OÚ RUDÍKOV. Obecní úřad Rudíkov bude vydávat potvrzení vyjímky ze zákazu vjezdu na uvedeném úseku pro občany obcí Rudíkov, Hroznatín, Vlčatín, Nový Telečkov, Horní Heřmanice, Bochovice(Batouchovice). Vyzvednutí vyjímky na Obecním úřadě Rudíkov výhradně ve stanovených omezených úředních hodinách pondělí a středa od 14:00 - 17:00.

Celý článek

Jak naložit s použitými rouškami

Státní zdravotní ústav vydal doporučení pro nakládání s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie.

Jak nakládat s rouškami v domácnostech bez potvrzených nakažených nemocí COVID-19

  1. Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.
  2. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.
  3. Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do černé popelnice (na směsný komunální odpad).
  4. V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo kontejnery, abyste neohrozili zdraví pracovníků svozových společností.
  5. Po manipulaci s odpady je vždy nutné umývat si ruce mýdlem a vodou.

Nakládání s odpady a rouškami v domácnostech s potvrzenou nemocí COVID-19

V případě, že onemocnění osob bylo potvrzeno, nemocná osoba nakládá se svým odpadem stejně, jako je uvedeno v předchozím odstavci, s tím rozdílem, že pytel odveze do speciální nádoby, která bude umístěna u kontejneru pod hřbitovem a bude označena COVID-19!

Celý článek

Desinfekce pro naše občany - objednávka zrušena výrobcem

Aktualizace 19.3.2020 14:30hod Takže bohužel nám dnes ALPA Velké Meziříčí objednávku dezinfekcí zrušila v celém rozsahu!
Vedení podniku rozhodlo, že se budou pokrývat pouze zakázky pro zdravotnictví a charitu.

Aktualizace 18.3.2020. Dnes máme z ALPY potvrzenou dodávku 96 gelů 100ml a 240 sprejů 100ml. Prodávat budeme za nákupní cenu 75Kč/ks. Dodávku vyzvedneme v pátek 20.3. dopoledne. Jak bude připraven výdej na obci, vyhlásíme...

Aktualizace 17.3.2020 Výroba se rozjede v pátek 20.3.2020 pak budeme informováni ALPOU s vyzvednutím objednávky.

V návaznosti na vývoj COVID-19 se jako obec snažíme zajistit větší množství(řádově stovky kusů) desinfekčních prostředků od společnosti ALPA a.s. Velké Meziříčí, které bychom mohli občanům vydávat za nákupní cenu na obecním úřadě. Během pondělí bychom měli dostat informaci, zda bude naše objednávka uspokojena. Budeme Vás informovat o možnostech vyzvednutí.

Celý článek