Aktuality

Dotace z Kraje Vysočina na optiku pro Nade Vsí a Šumavu

Kraj Vysočina schválil námi podaný projekt "Optická síť GPON Rudíkov startuje" a podpoří jej částkou 214.000,- Kč což pokryje 60% nákladů. Realizací tohoto projektu, která představuje fyzické zafukování optických vláken + GPON aktivní technologii a 32 koncových GPON modemů, se posouváme do fáze reálného zprovoznění optického přípojení FTTH technologií. V této fázi projektu postupně do srpna 2021 připojíme 32 rezidentů v lokalitě Nade Vsí a díky optickému spliteru s poměrem dělení vláken 1:64 bude možno připojovat postupně i celou lokalitu Šumava. Tomu musí předcházet položení mikrotrubek do chodníků na Šumavě a zavedení mikrotrubek do domků. Nejzašší termín realizace pro lokalitu Nade Vsí je 30.8.2021

Celý článek

Jednodenní zájezd do Prahy z Rudíkova

Praha se vylidnila a ceny v historickém centru spadly na dno. Využijme toho a pojeďme na návštěvu našeho nejkrásnějšího města. Užijeme si pohodu, kterou v Praze neznáte.
Program akce, neděle 14. 6.:
6:30 Odjezd z Rudíkova z návsi (Možno přibrzdit někde na trase přes Hroznatín a Kamenici, Jihlavu)
9:30 Příjezd k areálu pražského hradu
Procházka po areálu hradu, pro zájemce možnost návštěvy mše svaté v katedrále sv. Víta v10h.
11:45 Společně se projdeme přes Malou stranu a Karlův most na Staroměstské náměstí
13:00 Společně oběd v restauraci na Staroměstském náměstí
Rozchod
17:30 Odjezd domů, ve 20h návrat do Rudíkova

Cena 300Kč, děti do 15 let včetně 150 Kč, děti do 3 let zdarma. Cena zahrnuje: Doprava autobusem, jeden nápoj po cestě (Pivo, voda, kafe). Cena nezahrnuje: oběd v restauraci Mincovna (cena od 200,- - 400,- / osoba vč. přílohy, dětské menu za 50%)

Přihlašujte se: Jan Uchytil, mail: agentura@uchytil.cz, tel.: 603 992 971
Do přihlášky napište jméno, příjmení, počet osob, platba převodem, hotově, nebo platební kartou online.

Celý článek

Obědy pro cizí strávníky ze školní jídelny

Od pondělí 25. května 2020 bude školní jídelna opět vařit pro cizí strávníky. Obědy v jídlonosičích budou k vyzvednutí za levými dveřmi do školy v čase 10.15 - 10.45 hod. Kdo má zájem o obědy, je nutné se přihlásit u vedoucí školní jídelny nejpozději do středy 20. května 2020.

Celý článek

Dneškem končí na Vysočině mimořádné období sucha

Dnem 5. května 2020 končí období déle trvajícího nadměrného sucha, které vyhlásil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek 6. dubna 2020. „Pominula většina důvodů, které si vyžádaly vydání omezení. I přesto apeluji na občany, aby se v přírodě, nejen při rozdělávání otevřených ohňů nebo při práci v lese, chovali maximálně zodpovědně. Ani deště v posledních dnech nevyrovnaly srážkový deficit posledních let,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Celý článek

EFEKT2018 vyhodnocení

Úspora 57% z reálných faktur za elektřinu veřejného osvětlení. Celkem 22.700kWh elektřiny ročně spoříme. Příjmem dotace však projekty nekončí. V roce 2018 jsme měnili a rozšiřovali svítidla veřejného osvětlení a počet svítidel k dnešnímu dni dosáhl 208ks. S odstupem času je nutno po realizaci vyhodnotit závazné indikátory, ke kterým jsme se zavázali. Proto jsme dnes na MPO podali závěrečné vyhodnocení akce EFEKT2018 a podmínky tak zcela splnili.

Celý článek

Bez fotopasti to bohužel nepůjde

To co někteří dokáží předvést v kontejnerovém stání Nade Vsí(a nejen tam), je minimálně smutné, nezodpovědné a ubohé. Umyvadlo i s vodovodní baterií vyhozené do skla a další lahůdky pro potěšení oka. Nezbývá než zakoupit fotopast a nainstalovat. Z pořízených fotografií "zodpovědných třídičů" necháme vyrobit diplomy se zvěčněním "třídícího aktu" a starosta slavnostně osobně předá každému takovému výtečníkovi.

Celý článek