Aktuality

Mgr. Jan Kratochvíl žádá o pomoc

O historii Rudíkova byla sepsána již řada článků, příspěvků do zpravodajů a knih. Nyní mám na všechny zájemce o historii Rudíkova prosbu. Dávám dohromady veškeré rozsahem drobnější zajímavosti z historie Rudíkova (četnická stanice, vojenské manévry, informace k Chroustovu a mnoho dalšího z let 1140-1963). Pokud máte nějaké zajímavé poznatky z historie, osobní svědectví nějaké události, staré fotky, prostě cokoliv k Rudíkovu, co ještě nebylo publikováno a chtěli byste se o tyto informace podělit, tak mi napište na email: jan.kratochvil01@seznam.cz. Samozřejmě budete uvedeni jako spoluautoři. Celá kniha je tvořena z mé iniciativy a bude pravděpodobně opět zdarma na stránkách Rudíkova, případně tištěná v místní knihovně. Vzhledem k tomu, že je bádání v archivech omezeno, je velký kus práce ještě přede mnou. Kniha pravděpodobně nespatří světlo světa dřív, jak na konci příštího roku. Uvítám i jakékoliv historické podněty, které rád prověřím. Ve všech mladších záznamech bude striktně dodržováno GDPR.

Celý článek

Žaloba proti rozhodnutí Vlády ČR

22. února 2021 jsme jako obce lokality Horka, zavázané výsledky referend z roku 2004 podali prostřednictvím právní kanceláře Žalobu proti rozhodnutí Vlády o zúžení počtu lokalit pro možné hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Jakékoli výzkumné a průzkumné práce v lokalitě „Horka“ při shromažďování informací pro rozhodnutí o zúžení počtu potenciálních lokalit HÚ a vydání Napadeného rozhodnutí ovšem proběhly v rozporu se zákonem, neboť rozhodnutí ministra životního prostředí (dále jen „MŽP“) o stanovení průzkumného území pro zvláštní zásahy do zemské kůry podle ZOGP v lokalitě „Horka“ bylo Městským soudem v Praze bez náhrady zrušeno. Máme za to, že zúžení lokalit proběhlo na základě dat získaných na nezákonně stanoveném průzkumném území.
Celé znění žaloby je ke stažení zde >>
Celý článek

MUDr. Skoumalová oznamuje čerpání dovolené

Ve dnech 25.2.- 28.2.2021 čerpá MUDr. Skoumalová dovolenou. Pro akutní případy zastupují: 25.2.2021 – MUDr. Daniel Kvapil,  Myslibořice 242  v době 7.00-9.00 hod. 26.2.2021 – MUDr. Kvapilová Veronika , Nem. Třebíč. V době 8.00-14.00 hod.

Celý článek

Vybavení posilovny - projektová žádost

  

Ve spolupráci s  FK Rudíkov připravujeme podání projektové žádosti o dotaci z Národní sportovní agentury pro sport, na vybavení šaten, ochranné sítě mezi hrací plochu a novou budovu, relaxační části(i pro veřejnost) a posilovny(i pro veřejnost). Konečný rozsah možného vybavení posilovny ještě komunikujeme s odborníky na fitka. Prvotní návrh posilovny v měřítku vypadá takto...

  

Celý článek

Hra pro holky a kluky z Rudíkova

Hra pro holky a kluky v termínu 3. - 24.2. 2021
Neseď jen u počítače a vyraž ven najít a vyřešit 21 otázek týkajících se naší obce a jejího okolí.
Info o hře: Hry se mohou zúčastnit všichni kluci a holky z Rudíkova, kterým už je doma u počítače dlouhá chvíle.
Při hře prosím dodržujte vládní nařízení ČR. Zbytečně se neshlukujte. Soutěžte nejlépe jednotlivě nebo pouze v doprovodu svých sourozenců či jiných členů rodiny! Postupně navštěvujte místa s otázkami a doplňujte si správné odpovědi.
MÍSTA, KDE NAJDETE SOUTĚŽNÍ OTÁZKY: (TUŽKU A PAPÍR S SEBOU)
1) PONORKA (vodárenský objekt)
2) ORLOVNA
3) RYBNÍK VYSÍLKA
4) RD - SKLENÁŘOVI č. 141
5) SBĚRNÉ MÍSTO – BAZÉNEK
6) ZÁKLADNÍ ŠKOLA LUDVÍKA SVOBODY
7) OBECNÍ DVŮR
8) FK – KABINY
9) PŘÍSTŘEŠEK NA KOLA, AUTA U LIBERU
10) ČISTIČKA ODPADNÍCH VOD
11) CHROUSTOV (u křížku)
12) RD – DOBROVOLNOVI č. 24
13) HASIČKA
14) RD – UCHYTILOVI č. 262
15) EIFFELOVKA - RANČ NA POKLOŇKU
16) HŘBITOV
17) RD – CAHOVI č. 160
18) RD – LEHKOVI č. 212
19) DĚTSKÉ HŘIŠTĚ – NÁVES
20) SOKOLOVNA
21) VYHLÍDKOVÁ VĚŽ – RUDÍKOV (benzinka)
Všechny Vaše správné odpovědi, které doručíte v úřední hodiny a to od 8. 2. 2021 nejpozději do 24. 2. 2021 na OÚ Rudíkov, budou oceněny malou sladkou odměnou :-)
PŘI HŘE PŘEJEME NEJEN PŘÍJEMNOU ZÁBAVU, ALE TAKÉ ZÍSKÁNÍ NOVÝCH INFORMACÍ O NAŠÍ KRÁSNÉ VESNIČCE.
Body kde je vyvěšena otázka jsou označeny takto:
 
 
Organizátorkám hry děkujeme za realizaci :-)

 

Celý článek