Aktuality

Distribuce roušek z vozidla SDH

19.3.2020 11:00h je obec saturovaná rouškami a drtivé většině obyvatel byla rouška rozvezena a poskytnuta obcí. Kdyby ještě někteří jedinci roušku neměli(neslyšeli hasičské auto či nebyli doma) ozvěte se na mobil starosty 604266642.

Všem ženám, které se nabídly s pomocí roušky ušít, patří velké poděkování nás všech!

Díky patří i těm, kteří se snaží pro obec zajistit roušky komerční cestou!

Celý článek

Charita doveze nákupy seniorům na okrese Třebíč

Oblastní charita Třebíč zřizuje mimořádnou bezplatnou službu.
Reaguje tímto na vyhlášený nouzový stav v ČR.

Služba dovozu nákupů seniorům bude poskytována od 17. 3. 2020 až do odvolání.
Požadavky na nákup volejte nebo posílejte SMS na číslo 734 369 976, a to každý pracovní den
od 8:00 do 11:00 hodin. Také je možné poslat nákupní seznam e-mailem na
usmev@trebic.charita.cz 
Nákupy budou vyřízeny po jejich objednání do 24 hodin nebo dle domluvy.
Služba bude poskytována v rámci celého okresu Třebíč.

Zaměstnanci Oblastní charity Třebíč, kteří nemohou vykonávat svoji službu, se nabídli a budou zajišťovat nákupy seniorům. Nabízíme pomoc, zvláště těm, kteří nemají k dispozici pomoc od svých blízkých.

„Přivítáme také pomoc dobrovolníků z různých míst okresu Třebíč. Hlaste se na tel. 734 369 976.

Děkuji všem kolegům i dobrovolníkům z řad veřejnosti za ochotu pomáhat potřebným,“ dodává ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek.

www.trebic.charita.cz

Celý článek

Školka se uzavírá

Od 18.3. bude školka uzavřena z důvodu malého počtu (1dítě) ve školce. Školní jídelna se tím pádem uzavírá také. Možnost zakoupení obědů hostinec a čerpací stanice.

Celý článek

Plátěné roušky pro občany

Situace na trhu s rouškami(jakýmikoliv) je krizová. Nakoupili jsme raději materiál na 700ks platěných 100% bavlněných roušek. Jedna dobrá duše švadlenka už na tom vyšívá. Jak budou hotové, budeme postupně rozdávat lidem. Alespoň při vstupu do prodejny a při vyzvedávání dětí a obědů je prosím potom nošte. Do autobusů ICOM transport, se bez roušky nesmí! Která švadlena by chtěla pomoci, uvítáme pomoc. Ozvěte se na mobil starosty 604266642.

Celý článek

Čerpací stanice, obědy a Sofi MARKET

Čerpací stanice PHM v Rudíkově má provoz nezměněn, výdej obědů probíhá do jednorázových uzavřených nádob z okna motorestu. SOFI market má od 14.30 do 15.30 z důvodů výdeje balíčků PPL Parcel Shopu, prodeje krmení pro zvířata a základního drogistického zboží. 

Provozovatelé žádají o preferenci bezkontaktní platby bankovní kartou.

Celý článek

Omezení úředních hodin

V návaznosti na usnesení vlády s účinností ode dne 16. března 2020 od 00:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod úřední hodiny pro styk s veřejností stanovujeme takto:
Pondělí 14:00 – 17:00
Středa 14:00 – 17:00

V případě potřeby volejte mobil starosty 604266642

Celý článek

Opatření v naší obci po rozhodnutí Vlády ČR o udělení karantény

V návaznosti na rozhodnutí Vlády ČR ze dne 15.3. o udělení karantény informujeme občany o provozu v obci:

1) Obchod s potravinami Vám nabízí prodlouženou otevírací dobu! Otevřeno bude od 06:00hod - 16:00hod bez polední přestávky. Platit se dá i platební kartou!

2) Obědy z Hostince u kostela se budou v jídlonosičích vydávat před vchodem do hostince v časech 10:15hod - 13:00hod

3) Kvůli poplatkům za odpad na obecní úřad zbytečně nechoďte! To počká, nebo využijte platbu převodem.

4) Zejména starší senioři, kteří jste v obci sami, se v případě potřeby pomoci(nákup, léky, technický problém) obraťte kdykoliv telefonicky na mobil starosty. Číslo je: 604 266 642.

5) MUDr. Skoumalová žádá, vzhledem k mimořádné situaci, aby do ordinace chodili pacienti pouze s akutními potížemi a to výhradně po předchozí telefonické domluvě. Bude jim přidělen čas na ošetření, aby nedošlo ke kontaktu s jinými pacienty. Do odvolání nebude poskytovat žádnou preventivní ani závodní péči, vyplňovat jakékoliv žádosti – řidičský průkaz, zbrojní průkaz, pojistky ani žádná další potvrzení, nebude provádět očkování. Nutné recepty a neschopenky zajistí elektronickou formou. Tel.: 568 875 191

6) MUDr. Bušek od pondělí 16.3. až do odvolání přechází na nouzový režim. Až do odvolání ruší poradnu v Tasově a Rudíkově, veškeré objednané termíny se ruší, pacienty ošetří pouze po předchozím telefonickém objednání, je doporučeno provádět pouze prohlídky dětí do 2 let a očkování, prevence bude pouze dopoledne,asi do 10 hodin-bude upřesňovat dle situace, po 10 hodině budou ošetřeni nemocní pacienti-pouze po objednání,v čekárně mohou být pouze objednaní pacienti. Vzhledem k tomu,že dosud nemáme žádné ochranné pomůcky,mají pacienti s podezřením na onemocnění koronavirem /pobyt v zahraničí v posledních 14 dnech,teplota,kašel,případně kontakt s nakaženou osobou vstup do budovy přísně zakázán!

Celý článek