Aktuality

Multifunkční hřiště je nově osvětlené

Multifunkční hřiště je nově osvětlené! Z Fondu Vysočiny, který poskytuje Kraj Vysočina, jsme získali dotaci ve výši 88.000Kč na realizaci akce z programu Sportoviště 2021. Osvětlení si můžete zapnout buď na půlky hracích ploch, nebo celé a vypínače jsou na jisticím sloupku u branky s pitnou vodou. Dodávku LED a stožárů zajistilo Ekosvětlo a montáž se zapojením zvládli šikovní chlapi z Elektromontáže, Kovo, Dřevo z Budišova.

Celý článek

Část výtěžku z pouťové zábavy jde na Moravu

Sbor dobrovolných hasičů se společně s kapelou Vjetef dohodli, že část výtěžku z pouťové zábavy odešlou jako pomoc na tornádem zasaženou Moravu. Celkem se věnovalo 22.000Kč! Hasiči věnovali 12.000Kč formou nákupu nářadí a přepravní společností je odeslali na obecní úřady postižených obcí. Kapela Vjetef věnovala 10.000Kč na sbírkový účet pro postižené obce. Celé zastupitelstvo obce děkuje za tento příkladný počin jak hasičům, tak kapele Vjetef.

Celý článek

Nádoby na třídění u paty domy

Ve spolupráci s ESKO-T jsme připravili pro dalších 40 domácností sady nádob pro třídění odpadů.

Žlutá nádoba 240l na plasty, modrá nádoba 120l na papír a zelená 120l nádoba na sklo. Domácnosti které budou mít zájem si nádoby přistavit k domu, nechť se přihlásí na obecním úřadě. Hlásit by se měly domácnosti, které mají daleko k třídícím hnízdům po obci. Nádoby budou domácnostem zapůjčeny bezplatně!

Celý článek