Aktuality

Drakiáda

Pár fotek z nedělní drakiády. Díky organizátorkám za pěknou akci.

Celý článek

Končící volební období - poděkování

Vážení spoluobčané,

právě končí čtyřletý mandát zastupitelů obce, který si dovolím prohlásit za velmi úspěšný! Podařilo se zrealizovat řadu opravdu zajímavých projektů, obec se zase posunula o kus „výše‟ nad běžný standard. Nic by ale nebylo možné bez spolupráce a pochopení všech, nebo převážné většiny, zastupitelů. Troufnu si tvrdit, že u klíčových projektů jsme byli zajedno, a to se potom starostovi pracuje jedna radost. Opravdu mi dovolte ještě jednou poděkovat současnému složení zastupitelstva za to, jakou atmosférou jsme v minulých čtyřech letech procházeli. Jsem za to všem vděčný, což se pak přenese i do fungování obce jako celku. Když jsem měl možnost v poslední době mluvit s lidmi z jiných obcí, či s hosty ubytovanými v apartmánech u hřiště, vždy vyjadřovali obdiv nad tím, co zde máme. Je to zásluha samozřejmě i zastupitelstev předešlých. Několik zastupitelů již v letošních volbách nekandiduje. Rozhodnutí je právem každého z nich a chápu, že ne vždy jde sloučit časové možnosti, rodinu a pracovní vytížení v zaměstnání ještě s prací pro obec. Účasti na výborech sice nejsou fyzicky vidět, ale i to vyžaduje čas a zodpovědnost za chod a kontrolu obce. Děkuji tedy za uplynulé čtyři roky. Bylo mi ctí se všemi členy zastupitelstva spolupracovat a všem přeji jen vše dobré. Vám všem, občanům Rudíkova, děkuji za to, že při řešení požadavků byly diskuze konstruktivní, věcné a oproštěné od emocí. Ne vždy se dá každému vyhovět a splnit přání na 100 %, ale to je realita. Před námi jsou v těchto dnech volby do nového zastupitelstva obce. Z předložených kandidátek zde nikoho nechci preferovat ani propagovat, každý máme právo na svůj úsudek a volbu, jen vás všechny vyzývám k aktivní účasti. V těchto dnech rozhodujeme o své obci, jsou to důležité lokální volby, a tak bych byl velmi rád, kdybychom měli vysokou volební účast a přiblížili se například sousední obci Přeckov, který má pravidelně téměř 100% účast. Přeji nám všem do budoucna jen to dobré.

A zajímavé srovnání obcí napříč celou republikou. Patříme mezi 16% úspěšných obcí!

Váš starosta Zdeněk Souček

 

Celý článek

Nový ranní spoj z RUdíkova od 13.9.2022

Problém s přeplněným ranním autobusovým spojem dostal řešení v podobě nového spoje od úterý 13.9.2022. Odjezd od hospody v 07:01hod. Pozor! autobus bude jezdit z opačného směru! Čili čekejte ve směru Velké Meziříčí. Děkujeme Kraji Vysočina(konkrétně panu Ing. Pavlu Bartošovi) za takto rychlé nalezení řešení.

Celý článek

Přeplněné ranní autobusy 5.9.2022

Dnes 5.9. ráno v 7:00(resp. se zpožděním 7:10) vypadal autobus 840214 5 při příjezdu do Rudíkova následovně. Z dat dopravce(která navíc nejsou úplná, protože pan řidič se snaží vyhovět a pouští děti i zadními dveřmi, tím pádem nejsou čipnutí v el. pokladně) vyplývá, že problémem je velký počet cestujících už z Velkého Meziříčí, kdy do Rudíkova dojede autobus s 69 až 77 pasažéry. Pan Bartoš(Kraj Vysočina) byl dnes osobně v lince také přítomen. Přislíbil najít řešení ve spolupráci s dopravci způsobem, který by odlehčil cestující z Vel. Meziříčí. Případně to řešit posilou spoje. Nicméně Kraj bude muset nalézt ve spolupráci s dopravci kapacitu jak linkovou(volný autobus) tak kapacitu lidskou(šoféra). To představuje časovou náročnost minimálně do konce tohoto týdne. Tento týden bude vždy ráno přistaven hasičský tranzit a pomůžeme s odvozem nepobraných cestujících na náklady obce tak jako dnes. V dalším týdnu uvidíme kam bude řešení ze strany Kraje Vysočina směřovat.

 

Celý článek

Setkání občanů při příležitosti 50. výročí letecké havárie u Rudíkova

  • Zahájení akce proběhne dne 11. zárí 2022 ve 13:45 hodin formou setkání u koloniálu Střed.
  • Od koloniálu Střed se přesuneme na památné místo zde >>, kde se 12. září roku 1972 zřítil vojenský vrtulník MI 4. Na  palubě se tehdy nacházelo 10 členů posádky - všichni zahynuli...
  • Program bude zahájen průletem vrtulníku.
  • Za přítomnosti rodinných příslušníků zesnulých členů posádky si událost připomeneme u nově instalované pamětní desky na místě havárie.
  • Přítomní občané a hosté jsou po skončení pietní akce srdečně zváni do hostince U Kostela ke společné diskusi a posezení.
  • Celá akce bude zakončena pietní mší svatou v 18 hodin v místním kostele v Rudíkově.

Tehdy zahynuli:

Osádka vrtulníku:
  mjr. Jaromír Fišer
  mjr. Sláva Kašpar
  kpt. Jaroslav Kout
 
Cestující:
  pplk. MUDr. Kamil Salaba
  mjr. Ing. Jaroslav Máca
  pplk. Jaroslav Novotný
  mjr. Ing. Oskar Zástěra
  kpt. Jan Kraus
  pplk. Ing. Božetěch Dolník
  svob. Milan Wagenknecht

 

Celý článek

Obec Rudíkov

Rudíkov 2
675 05 Rudíkov

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
8:00 - 12:00, 13:00 - 17:00

ID datové schránky: 9xsbbmp
Číslo bankovního účtu: 1522535349/0800
ou.rudikov@rudikov.cz