Aktuality

Dneškem končí na Vysočině mimořádné období sucha

Dnem 5. května 2020 končí období déle trvajícího nadměrného sucha, které vyhlásil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek 6. dubna 2020. „Pominula většina důvodů, které si vyžádaly vydání omezení. I přesto apeluji na občany, aby se v přírodě, nejen při rozdělávání otevřených ohňů nebo při práci v lese, chovali maximálně zodpovědně. Ani deště v posledních dnech nevyrovnaly srážkový deficit posledních let,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Celý článek

EFEKT2018 vyhodnocení

Úspora 57% z reálných faktur za elektřinu veřejného osvětlení. Celkem 22.700kWh elektřiny ročně spoříme. Příjmem dotace však projekty nekončí. V roce 2018 jsme měnili a rozšiřovali svítidla veřejného osvětlení a počet svítidel k dnešnímu dni dosáhl 208ks. S odstupem času je nutno po realizaci vyhodnotit závazné indikátory, ke kterým jsme se zavázali. Proto jsme dnes na MPO podali závěrečné vyhodnocení akce EFEKT2018 a podmínky tak zcela splnili.

Celý článek

Bez fotopasti to bohužel nepůjde

To co někteří dokáží předvést v kontejnerovém stání Nade Vsí(a nejen tam), je minimálně smutné, nezodpovědné a ubohé. Umyvadlo i s vodovodní baterií vyhozené do skla a další lahůdky pro potěšení oka. Nezbývá než zakoupit fotopast a nainstalovat. Z pořízených fotografií "zodpovědných třídičů" necháme vyrobit diplomy se zvěčněním "třídícího aktu" a starosta slavnostně osobně předá každému takovému výtečníkovi.

Celý článek

Krizová pomoc 2020 od Nadace ČEZ - distribuce pátek 3.4.2020

Edit 3.4.2020: Distribuce do každé domácnosti proběhne dnes od 16:30hod. Hasiči projedou obcí a opět zastaví před domy, upozorní houknutím, vyjděte a desinfekci si vyzvedněte. Případně Vám ji položíme před vchodové dveře Vašeho domu.

Na základě naší žádosti z neděle 29.3.2020 podpořila Nadace ČEZ mimořádným finančním příspěvkem ve výši 50.000Kč z grantového řízení Krizová pomoc 2020, nákup desinfekcí Anti-COVID 1litr (222ks) a dále desinfekcí ALPA SANIT SPRAY 150ml (300ks), do kterých si pak Anti-COVID můžete dolévat a aplikovat na ruce. Zboží je již na cestě. Jakmile budeme mít pohromadě, rozvezeme je opět k Vašim domácnostem. Naše nákupní cena 1l Anti-COVID činí 120Kč a 150ml ALPA SANIT SPRAY desinfekce s rozprachem 109Kč. Díky podpoře Nadace ČEZ, budou desinfekce distribuovány do domácností zdarma!

Celý článek