Aktuality

Přeplněné ranní autobusy 5.9.2022

Dnes 5.9. ráno v 7:00(resp. se zpožděním 7:10) vypadal autobus 840214 5 při příjezdu do Rudíkova následovně. Z dat dopravce(která navíc nejsou úplná, protože pan řidič se snaží vyhovět a pouští děti i zadními dveřmi, tím pádem nejsou čipnutí v el. pokladně) vyplývá, že problémem je velký počet cestujících už z Velkého Meziříčí, kdy do Rudíkova dojede autobus s 69 až 77 pasažéry. Pan Bartoš(Kraj Vysočina) byl dnes osobně v lince také přítomen. Přislíbil najít řešení ve spolupráci s dopravci způsobem, který by odlehčil cestující z Vel. Meziříčí. Případně to řešit posilou spoje. Nicméně Kraj bude muset nalézt ve spolupráci s dopravci kapacitu jak linkovou(volný autobus) tak kapacitu lidskou(šoféra). To představuje časovou náročnost minimálně do konce tohoto týdne. Tento týden bude vždy ráno přistaven hasičský tranzit a pomůžeme s odvozem nepobraných cestujících na náklady obce tak jako dnes. V dalším týdnu uvidíme kam bude řešení ze strany Kraje Vysočina směřovat.

 

Celý článek

Setkání občanů při příležitosti 50. výročí letecké havárie u Rudíkova

  • Zahájení akce proběhne dne 11. zárí 2022 ve 13:45 hodin formou setkání u koloniálu Střed.
  • Od koloniálu Střed se přesuneme na památné místo zde >>, kde se 12. září roku 1972 zřítil vojenský vrtulník MI 4. Na  palubě se tehdy nacházelo 10 členů posádky - všichni zahynuli...
  • Program bude zahájen průletem vrtulníku.
  • Za přítomnosti rodinných příslušníků zesnulých členů posádky si událost připomeneme u nově instalované pamětní desky na místě havárie.
  • Přítomní občané a hosté jsou po skončení pietní akce srdečně zváni do hostince U Kostela ke společné diskusi a posezení.
  • Celá akce bude zakončena pietní mší svatou v 18 hodin v místním kostele v Rudíkově.

Tehdy zahynuli:

Osádka vrtulníku:
  mjr. Jaromír Fišer
  mjr. Sláva Kašpar
  kpt. Jaroslav Kout
 
Cestující:
  pplk. MUDr. Kamil Salaba
  mjr. Ing. Jaroslav Máca
  pplk. Jaroslav Novotný
  mjr. Ing. Oskar Zástěra
  kpt. Jan Kraus
  pplk. Ing. Božetěch Dolník
  svob. Milan Wagenknecht

 

Celý článek

Odečty plynoměrů

Společnost QUANTUM a.s.(majitel distribučního potrubí plynu), oznamuje, že v období od 1. 9. 2022 - 15. 9. 2022, budou zaměstnanci společnosti provádět odečet stavu plynoměrů pro roční vyúčtování spotřeby. Je-li plynoměr umístěn na nepřístupném místě, je součinnost odběratele nebo pověřené osoby potřebná.

Celý článek

Obec Rudíkov

Rudíkov 2
675 05 Rudíkov

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
8:00 - 12:00, 13:00 - 17:00

ID datové schránky: 9xsbbmp
Číslo bankovního účtu: 1522535349/0800
ou.rudikov@rudikov.cz