Aktuality

Úpravna vody Mostiště změnila technologii

V úterý 18. června spustili na úpravně vody Mostiště do provozu nový filtr. V souvislosti s tím došlo k dočasnému zvýšení tvrdosti vody, tj. zvýšení obsahu vápníku a hořčíku ve vodě, což mohou spotřebitelé zaznamenat změnou chuťových vlastností vody. V souvislosti s prováděnými údržbovými pracemi na úpravně vody Mostiště došlo ke zvýšení tvrdosti vody, tedy ke zvýšení obsahu především vápníku a dále hořčíku a hydrogenuhličitanů ve vyrobené vodě. V důsledku zvýšení obsahu těchto minerálních látek došlo k dočasné změně chuťových vlastností vody. Změnu chuti vody lze přirovnat k charakteru chuti některých minerálních vod.

Zvýšení obsahu uvedených minerálních látek nemá vliv na zdravotní nezávadnost dodávané pitné vody, ale někteří spotřebitelé mohli změnu chuti vnímat jako změnu kvality pitné vody. Tento stav je krátkodobý a obvyklá chuť pitné vody se vrátí během 2 až 3 dnů.
Celý článek

Nabídka na letní příměstské tábory

Přihlašování na letní příměstské tábory bude ukončeno 14.6.2019. Na později odevzdané přihlášky nebude brán z organizačních důvodů zřetel. Některé termíny jsou již téměř plně obsazené!
 

Celý článek

Výsledky voleb do evropského parlamentu za Rudíkov

Výsledky voleb do EP se nesměly zveřejňovat(ani rozhlasem) dříve jak v neděli od 23:00hod, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. (Středočeská obec zveřejnila výsledky voleb! Porušila tím zákon. Informace zde )

Výsledky za Rudíkov jsou zveřejněné na adrese volby.cz zde >>>

Celý článek

Počasí Rudíkov - Slunečno.cz

Obec Rudíkov

Rudíkov 2
675 05 Rudíkov

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa
8:00 - 12:00, 13:00 - 17:00

ID datové schránky: 9xsbbmp
Číslo bankovního účtu: 1522535349/0800
ou.rudikov@rudikov.cz
šablonu upravil Jakub Belko