Aktuality

Platba za svoz odpadů a poplatek ze psů

Poplatek za svoz odpadů zůstává pro rok 2021 stejný a to ve výši 350Kč / osoba. Osvobozeni jsou od poplatku občané starší 80let. Dále je osvobozeno každé třetí a další dítě v rodině. Vyhláška>>

Poplatek je splatný do 31.3.2021. Prosíme o upřednostnění bezhotovostní platby převodem na účet číslo 1522535349/0800 Variabilní symbol platby zadejte číslo vašeho domu. Do zprávy pro příjemce platby můžete uvést např: "svoz odpadu a pes".

Poplatek ze psů můžete sečíst s poplatkem za odpady poslat naráz jednou platbou. První pes je za 100Kč a každý další pes je za 150Kč.

 

Celý článek

Registrace pacientů 70+ k očkování u MUDr. Skoumalové

MUDr. Skoumalová informuje své pacienty 70+ , že se u ní mohou registrovat na očkování. Abychom odlevili náporu telefonátů, spustili jsme po dohodě s paní doktorkou registrační formulář. Je určen pouze pro pacienty MUDr. Skoumalové. Vyplňte si jej buď sami, nebo s pomocí rodiny, případně rádi pomůžeme s registrací na obecním úřadě. Můžete si na úřad zavolat a společně registraci provedeme, pokud nezvládnete sami. Jakmile bude vakcína pro Vás připravena, dostanete informaci na e-mail a SMS na mobil. Vakcíny do ordinací praktických lékařů budou distribuovány vždy pro minimálně 100 zájemců!

Pozor! Ten, kdo se již registroval v centrálním registru, musí být očkován v centru(Jihlava, Třebíč apod.) – nelze zatím očkovat u MUDr. Skoumalové. Pokud byste chtěli být očkováni u MUDr. Skoumalové, musíte provést zrušení registrace Vy sami.

  

Pro registraci pacientů 70+ klikněte z de >>>

Celý článek

Respirátory k zakoupení na obecním úřadu

Od úterý 2.3.2021 budou k dispozici na obecním úřadu, pro občany Rudíkova, k zakoupení za dotovanou cenu 10/kus. K dispozici máme prozatím 1.000ks certifikovaných respirátorů FFP2 splňujících normu EN149

Celý článek

Mgr. Jan Kratochvíl žádá o pomoc

O historii Rudíkova byla sepsána již řada článků, příspěvků do zpravodajů a knih. Nyní mám na všechny zájemce o historii Rudíkova prosbu. Dávám dohromady veškeré rozsahem drobnější zajímavosti z historie Rudíkova (četnická stanice, vojenské manévry, informace k Chroustovu a mnoho dalšího z let 1140-1963). Pokud máte nějaké zajímavé poznatky z historie, osobní svědectví nějaké události, staré fotky, prostě cokoliv k Rudíkovu, co ještě nebylo publikováno a chtěli byste se o tyto informace podělit, tak mi napište na email: jan.kratochvil01@seznam.cz. Samozřejmě budete uvedeni jako spoluautoři. Celá kniha je tvořena z mé iniciativy a bude pravděpodobně opět zdarma na stránkách Rudíkova, případně tištěná v místní knihovně. Vzhledem k tomu, že je bádání v archivech omezeno, je velký kus práce ještě přede mnou. Kniha pravděpodobně nespatří světlo světa dřív, jak na konci příštího roku. Uvítám i jakékoliv historické podněty, které rád prověřím. Ve všech mladších záznamech bude striktně dodržováno GDPR.

Celý článek

Žaloba proti rozhodnutí Vlády ČR

22. února 2021 jsme jako obce lokality Horka, zavázané výsledky referend z roku 2004 podali prostřednictvím právní kanceláře Žalobu proti rozhodnutí Vlády o zúžení počtu lokalit pro možné hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Jakékoli výzkumné a průzkumné práce v lokalitě „Horka“ při shromažďování informací pro rozhodnutí o zúžení počtu potenciálních lokalit HÚ a vydání Napadeného rozhodnutí ovšem proběhly v rozporu se zákonem, neboť rozhodnutí ministra životního prostředí (dále jen „MŽP“) o stanovení průzkumného území pro zvláštní zásahy do zemské kůry podle ZOGP v lokalitě „Horka“ bylo Městským soudem v Praze bez náhrady zrušeno. Máme za to, že zúžení lokalit proběhlo na základě dat získaných na nezákonně stanoveném průzkumném území.
Celé znění žaloby je ke stažení zde >>
Celý článek

MUDr. Skoumalová oznamuje čerpání dovolené

Ve dnech 25.2.- 28.2.2021 čerpá MUDr. Skoumalová dovolenou. Pro akutní případy zastupují: 25.2.2021 – MUDr. Daniel Kvapil,  Myslibořice 242  v době 7.00-9.00 hod. 26.2.2021 – MUDr. Kvapilová Veronika , Nem. Třebíč. V době 8.00-14.00 hod.

Celý článek

Vybavení posilovny - projektová žádost

  

Ve spolupráci s  FK Rudíkov připravujeme podání projektové žádosti o dotaci z Národní sportovní agentury pro sport, na vybavení šaten, ochranné sítě mezi hrací plochu a novou budovu, relaxační části(i pro veřejnost) a posilovny(i pro veřejnost). Konečný rozsah možného vybavení posilovny ještě komunikujeme s odborníky na fitka. Prvotní návrh posilovny v měřítku vypadá takto...

  

Celý článek