Aktuality

Nádoby na třídění u paty domy

Ve spolupráci s ESKO-T jsme připravili pro dalších 40 domácností sady nádob pro třídění odpadů.

Žlutá nádoba 240l na plasty, modrá nádoba 120l na papír a zelená 120l nádoba na sklo. Domácnosti které budou mít zájem si nádoby přistavit k domu, nechť se přihlásí na obecním úřadě. Hlásit by se měly domácnosti, které mají daleko k třídícím hnízdům po obci. Nádoby budou domácnostem zapůjčeny bezplatně!

Celý článek

3D vizualizace Rudíkova z roku 1835

Mgr. Jan Kratochvíl vypracoval a zdarma dal k dispozici 3D vizualizace R udíkova, postaveny na dostupných archivních pramenech a odborné literatuře.

      

Dáke je k dispozici prezentace ve formátu PDF(288MB) zde >> nebo ve formátu PowerPoint (1,34GB) zde >>

V prezentaci uvidíte i osoby, které v nově připravované knize dostanou svoje skutečné jméno, příjmení a data narození. Pro lepší orientaci v obci je ke každému stavení přiložena pro porovnání současná mapa, kde jsou orientačně zakresleny hranice tehdejších pozemků, na kterých stavení stálo. Podrobnější popis a více náhledů bude obsahovat nově připravovaná publikace k Rudíkovu.

Celý článek

Antigenní testy z nosu na COVID-19 k zakoupení

Na obecním úřadě je možnost zakoupení antigenních testů(výtěrem z kraje nosu). Cena 70Kč. Pokud se budete chtít sami otestovat, nebo potřebujete mít jistotu negativního testu například před návštěvou seniora apod.

Celý článek