Aktuality

Kladení věnce k památníku padlých a ztracených farníků a zasazení stromu svobody 28.10. 2018

Obec ve spolupráci se sborem dobrovolných hasičů zve občany v neděli 28.10. na účast při ZASAZENÍ STROMU SVOBODY, na počest dne vzniku samostatného československého státu. U pomníku padlých a ztracených farníků položíme pietní věnec.
Začátek bude v 15:00hod na místním hřbitově u pomníku padlých a ztracených farníků, kde bude kladen věnec. Poté se přesuneme na malou náves, kde zasadíme strom(lípu) svobody.

Po ukončení bude v orlovně možnost posezení u čaje, svařáku a bude nachystán drobný doprovodný program.

Celý článek

Měření rychlosti Policií ČR

Vzheldem k neustálému porušování povolené rychlosti, zejména řidičů "klaďáků" ve směru od Hroznatína, bude za účelem zvýšení bezpečnosti probíhat v náhodných časových intervalech radarové měření POLICIÍ ČR, se kterou jsme se na tomto postupu dohodli.

Celý článek

Knižní minitrh v ZŠ Rudíkov úterý 16. 10 2018 18-19 hodin

O prázdninách jsme přebrali knihovnu. Škola však není muzeum ani skladiště, z tohoto důvodu se s některými knihami musíme rozloučit. V úterý 16.10. 2018 od 18 hodin vám vyřazené knihy nabídneme k odkupu za dobrovolnou symbolickou cenu (výtěžek půjde na našeho adoptivního žáka Kumara do Indie) a pak už jen sběrný dvůr... Přijďte si doplnit knihovnu :-) nebo se jen mrknout. Třeba najdete, co jste hledali...

Celý článek

Výsledky voleb

Děkujeme všem voličům za aktivní účast v obecních volbách, která byla výrazně vyšší než celorepublikový průměr. Nyní běží lhůta 10dní( pro případné podání návrhu na neplatnost hlasování, na neplatnost voleb nebo neplatnost volby kandidáta. Po této lhůtě bude stanoven termín ustavujícího zasedání nově zvoleného zastupitelstva obce. Ustavující zasedání bude pravděpodobně 2.11. 2018 v 19:00hod na obecním úřadě.

Hranice pro „přeskakování“ kandidátů: kandidát musí získat o 10% více hlasů, než byl průměr v jeho kandidátce.

Celý článek